E-mail: info@vandals203.org |Call : 618-283-4525 |Fax : 618-283-4107 |1109 N. 8th St. Vandalia, IL 62471  


Vandalia Holiday Tournament All-Tournament Teams

Back to Main Tournament Page

2017
  Adam Levitt, St. Anthony - MVP
 Malcolm Miller, Shelbyville
 Alex Deters, St. Anthony
 Nathan Casey, Vandalia
 Trenton Brown, Flora
 Drew Woodrow, Flora
 Trent Geiler, South Central
 Turner Pullen, Shelbyville
 Cade Walsh, St. Anthony
 Blake Morrison, Vandalia
 All Tournament Team Picture
2016
 MVP - Drew Gibson, St. Anthony
 Adam Miller, Pana
 Alex Deeters, St, Anthony
 Trevin Smith, Flora
 Jered Cain, Patoka
 Richie Well, Vandalia
 Malcom Miller, Shelbyville
 Jeff Gaither, Flora
 Garrett Belcher, Patoka
 Nathan Casey, Vandalia
 Kyle Lynch, Pana
2015
 MVP - Jered Cain, Patoka
 Wade McMillan, Pana
 David Holden, Greenville
 Jefrey Gocey, Flora
 Brett Harmeier, South Central
 Adam Miller, Pana
 Ryan Armstron, Altamont
 Kyle Hartke, St. Anthony
 Garrett Belcher, Patoka
 Richie Well, Vandalia
2014
 MVP - Bryce Pearce, Flora
 Will Schaufelberger, Greenville
 Jacob Hall, Greenville
 Craig Faulkner, Greenville
 Ryan Armstrong, Altamont
 Tristian Wade, Shelbyville
 Collin Nestleroad, Vandalia
 Andrew Gardewine, St. Anthony
 Logan Smith, Flora
 Richie Well, Vandalia 
2013
 MVP - Alex Hoelscher, St. Anthony
 Kyle Gibson, Pana
 Levi Maxey, St. Elmo-Brownstown
 Ethan Leib, Flora
 Johnathan McLeod, Pana
 Garrett Ziegler, Altamont
 Colton Woolsey, Vandalia
 Bryce Pearce, Flora
 Neil Williams, St. Anthony
 Austin Lawrence, Greenville
 John Goeckner, St. Anthony
2012
 MVP - Robbie Hester, Pana
 Kyle Gibson, Pana
 Michael Wells, Vandalia
 Tim Ritchey, Vandalia
 Garrett Ziegler, Altamont
 Ethan Leib, Flora
 Levi Maxey, St. Elmo
 Drew Aschermann, Maroa-Forsyth
 Brody Bence, Shelbyville
 Fischer Tharp, South Central
 Jacob Schutte, St. Anthony
2011
 Paul Knapp, Flora
 Nick Painter, Flora
 Jared McMillen, Pana
 Mitchell Beyers, Pana
 Dathan Berning, Vandalia
 Leyton Godoyo, Vandalia
 Michael Klein, Wesclin
 Brady Kunz, Wesclin
 Dylan Bone, Greenville
 Connor Beasley, St. Elmo
2010
 Nick Painter, Pana
 Phil Kunz, Wesclin
 Paul Knapp, Flora
 Chad Klein, Wesclin
 Jared McMillen, Pana
 Marty Johnson, Vandalia
 Lucas Rochkes, Pana
 Leyton Godoyo, Vandalia
 Jordan McGinnis, Altamont
 Zach Rinker, Stew-Stras
2009
 Paul Knapp, Flora
 Nick Painter, Flora
 Jaden Widdersheim, Stew-Stras
 Brian Suckow. Altamont
 Ryan Workman, Central A&M
 Phil Kunz, Wesclin
 Kyle Emig, Wesclin
 Cody Boarman, Shelbyville
 Derek Ade, Pana
 Jared McMillen, Pana 
2008
 Isaac Grapperhaus, South Central
 Tanner Bushue, South Central
 Frank Schmitz, Pana
 Kyle Danneman, Greenville
 Paul Knapp, Flora
 Jaden Widdersheim, Stew-Straws
 Keiffer McCarron, Altamont
 Landon Duckwitz, Altamont
 Phil Kunz, Wesclin
 Josh Tabbbert, Stew-Straws
2007
 Isaac Grapperhaus, South Central
 Tanner Bushue, South Central
 Jay Nottingham, Shelbyville
 Tobias Bond, Central A&M
 Ian Ridge, Flora
 Ben Giertz, Stew-Straws
 Justin Heiden, Altamont
 Rutger Neece, Greenville
 Casey Ainslie, Wesclin
2006
 Sean Rakers, Wesclin
 Ian Ridge, Flora
 Ben Giertz, Stew-Straws
 Tobias Bond, Central A&M
 Wade Crain, South Central
 Eric Heiden, Altamont
 Blake Doehring, Vandalia
 Eric Hobbie, Vandalia
 Levi Richards, Newton
 Caleb Knepper, Newton
2005
 
2004
 
2003
 
2002
 
2001
 
2000
 
1999
 
1998
 
1997
 
1996
 
1995
 
1994
 
1993
 
1992
 
1991
 
1990
 
1989
 
1988
 
1987
 
1986
 
1985
 
1984
 
1983
 
1982
 
1981
 
1980
 
1979
 Randy Milleville, Altamont
 Kevin Harris, Ramsey
 Mike Meiners, Nokomis
 David Rademacher, Vandalia
 Cary Doehring, Vandalia
1978
 Mark Johnson, Vandalia
 Cary Doehring, Vandalia
 Duane Niemerg, Dieterich
 Scott Keele, Nokomis
 Bryan Cain, Patoka
1977
 Doug Reams, Vandalia
 Mark Johnson, Vandalia
 Tim Dial, Assumption
 Greg Archibald, Nokomis
 Dave Collins, Casey
1976
 Steve Gonet, Nokomis
 Steve Holiday, Oblong
 Tom Steppe, Dieterich
 Brian Martie, Ramsey
 Mike Orr, Vandalia
1975
 Mark Steppe, Dieterich
 Tom Steppe, Dieterich
 AI Weaver, Casey
 Carl Alexander, Nokomis
 Steve Week, Oblong
1974
 Steve Soldner, LaGrove
 Randy Week, Oblong
 Mark Franzen, Nokomis
 Greg Parsons, Nokomis
 Mark Steppe, Dieterich
1973
 Rich Rames, Vandalia
 Jerry Steppe, Dieterich
 Randy Niebrugge, Dieterich
 Jerry Runta, Gillespie
 Steve Soldner, LaGrove
1972
 Mark Williams, Carlyle
 Kevin Austin, Vandalia
 Jeff Kidd, Vandalia
 Phil Freeman, Oblong
 John Staff, Ramsey
2018 All Rights Reserved | by: www.vandals203.org